Ние обезбедуваме висок квалитет ОПРЕМА

Насловна Текстил ОПРЕМА

 • Текстил отпад за рециклирање машина

  Текстил отпад за рециклирање машина

  Application: Recycling fiber from waste fabric,waste yarn, waste cotton After recycling , those recycled fiber can be used in home textile, non woven , spinning , weaving filed to produce felt,yarn,fabric….   Machine Specification: Model Size Weight Power 600mm opening machine 2600*1500*1300MM 1100KG 18.5kw 400mm cleaning machine 1350*1500*1150MM 750KG 7.5kw 250mm cleaning machine 1200*1500*1130MM 600KG 5.5kw   Application Machine Quantity...

 • Полиестер Вата машина

  Полиестер Вата машина

  Application: Wadding in piece to use on single needle quilting machine or filling pillow Wadding in roll to use on embroidery machine and quilting machine or sell wadding roll directly   Machine Specification:   Item Size Weight Power Remark Opening Machine 3100*1060*1040MM 950KG 7KW   Feeding Box 2015*1515*2320MM 1700KG 3KW   Carding Machine 3200*2300*2300MM 6600KG 18KW Optional 850,1230,1850 Cross Lapper 4600*2300*1760MM 1200KG 6KW Optional,...

 • Лента Работ машина

  Лента Работ машина

  Application: Mattress tape edge sewing machine ,Use for sewing mattress border WB1: lock stitch sewing head , table and head lifting by hand WB2: chain stitch sewing head,table and head lifting by electronic button WB3: Table Lifting By Central Pillar WB4: Full automatic Machine Specification: Model SN-WB1 SN-WB2 SN-WB3 SN-WB4 Table up & down By hand By Electric By Electric Automatic Head up & down By hand By Electric By Electric Automatic Table...

 • Ткаенина машина за сечење

  Ткаенина машина за сечење

  Application: Mattress, seat cover, seat cushion, sofa cushion, bedding processing, automatic cutting after sewing   Machine Specification:   Model SN-QB10 SN-QB20 SN-QB30 Size 3200*900*1780MM 3400*1800*1700MM 3400*1900*1900MM Weight 800KG 1200KG 1500KG Working Width 2400MM 2450MM 2450MM Power 2KW 2KW 3.2KW Output 7M/MIN 10M/MIN 10M/MIN Cutting Thickness 5CM 8CM 8CM

 • Серво Лонг АРМ со директен погон глава

  Серво Лонг АРМ со директен погон глава

  Application: Suitable raw material : Up and down is fabric,polyester wadding in middle Finished Product &Function : Quilt,Mattress,Blanket,Mat,Sleeping bag… Full servo motor, high quilting speed , suitable for big factory and high grade product   Machine Specification: Max Quilt Size 2.2*2.4M 2.4*2.6M 2.6*2.8M 2.8*3.0M Max Quilting Size 2.1*2.3M 2.3*2.5M 2.5*2.7M 2.7*2.9M Max Sewing Thickness 8CM Power  220V 50HZ 3KW Needle SINGER MR5 18-22#...

 • Континуирано Тип ватирана машина

  Континуирано Тип ватирана машина

  Application: Suitable raw material : Up and down is fabric, sponge or polyester wadding in middle Finished Product &Function : spring or palm Mattress covering,Quilt,Mat,Blanket….. Full automatic,Suitable for big factory and high grade product   Machine Specification: Max Sewing Width 2400MM 2600MM 2800MM Max Sewing Thickness 10CM Power  220V 50HZ 8KW Needle SINGER MR5 18-22# Machine Size 8*3*1.5M 8*3.2*1.5M 8*3.4*1.5M Weight 2200KG 2400...

 • Заклучи бод (гостите) ватирана машина

  Заклучи бод (гостите) ватирана машина

  Application: Suitable raw material : Up and down is fabric, polyester wadding in middle Finished Product & Function: quilt,bedding,blanket,sleeping bag,mat….. Related Machines: Cutting machine and Sewing machine   Machine Specification: Model SN-64-2A SN-96-2W SN-96-3W Dimension(L×W×H) 3600*1250*1780 4700×1370×1780 4700×1370×1780 Quantity of needle bar 2 2 3 Quilting width 1650mm 2450mm 2450mm Space between needle rows 76.2 Space between needle...

 • Синџир бод (упатство) ватирана машина

  Синџир бод (упатство) ватирана машина

  Application: Suitable raw material : Up and down is fabric, sponge in middle Finished Product : Mattress covering Function: Can be used for covering spring mattress or Palm mattress Related Machines: Cutting machine and tape edge machine   Machine Specification: Model SN-2700 SN-3200 SN-3200D SN-3700 Dimension(L×W×H) 5400×1650×2050mm Quilting width 2450 Space between needle rows 50.8,76.2,127(5”) 76.2,76.2,152.4(6” ) Space between needles 25.4 X-axis movement di...

Доверете ни се, изберете нас

за нас

Краток опис:

Seanoel Насловна Текстил Опрема копродукции, Ltd е производител на машина дома текстил која се изгради во 2003 година во Кингдао град на провинцијата Шандонг, главно ангажирани во производството на перница, играчка, перница поврзани со машини.

Во 2010 година, ние формира филијала во Nantong град на провинцијата Jiangsu, главно ангажирани во производството на ватенка, поврзани душек машини.

Со цел подобро да се изгради нашиот бренд и да ги прошират своето влијание, ние постави нашата сопствена меѓународниот бизнис одделот за 2015 година.

По неколку години на развој, од истражување и развој на производството на продажбата, нашиот бизнис покрива речиси сите домашни текстилни опрема.

Учествуваат во изложбата активности

Настани и саеми

 • The Guangzhou Export Commodities Fair

  2021.3.28  Guangzhou will hold an export commodity fair, our company sincerely invites new and old customers to visit and guide!

 • Во потрага за агенти

  Ние сме во потрага агент од целиот свет, 1-2 застапник за секоја земја, ако некој има заинтересирани да бидете наш агент, Ве молиме контактирајте со нас. Агент мора да има способност да го продаде нашите машини во вашата земја, агенти ќе добие најдобра цена и специјално дизајнирани изглед, ние ќе го заштити агенти "...

 • Прилагодено Опрема Примопредавање

  Мјанмар Пан - Пацифик Absolon копродукции, Ltd имаат еден сет на Германија вата линија за производство, но крос lapper ефект не е доволно добар, нашиот инженер посети ЗЈН да се провери на старата машина која од Германија и да добијат наредба за три сета 7,1 метри голема крос lapper, сите се прилагодени делови и в ...

 • Нова стратегија за соработка

  In 2019, We reached a consensus on cooperation with GECO GROUPE which is one of the biggest multinational purchasing company in Algeria We will complete the delivery of the first production line equipment in March 2020,then we will get City Media Promotion

 • Развој на нов производ

  Бамбус влакна, коноп влакна и друга опрема за екстракција на растителни влакна Ние успешно го разви коноп екстракција опрема влакна на 2018 година, по отворањето и чистење, оние коноп влакна може да го насочи употреба за предење и ткаење, нема потреба од дополнителни пред отворањето и отворање на парична казна, во голема мера сочувана влакна должина и е ...